Alfa Urban Corgis

Usmiata Alfa na tráve

Meno: ALFA Urban Corgis

Pohlavie: Sučka

Povaha: Temperamentná

Miluje: Každého človeka, floric, surová domáca klobása

Nenávidi: Vysávač, bicykle, hlučné deti

Alfa k nám prišla koncom januára roku 2013, ako malé a mierne vyľakané šteniatko z prvého vrhu Debie Coral My Delight. Pôvodom z nie až tak ďalekých Piešťan, prišla a pozmenila všetok našu každodennú rutinu. Narodila sa spolu so svojimi bratmi a sestrami 1. novembra 2012. Otcovskú rolu si pri pripúšťaní zahral Yakob Higu. Z vrhu vzišlo dohromady 10 šteniatok, pričom Alfa bola jedna zo 6 feniek. Alfina mama Debie patrila pod chovnú stanicu Urban Corgis, ktorej majiteľkou je pani Mgr. Zuzana Urbanová. Pani Urbanová je aktuálne predsedníčkou Slovenského klubu Welsh Corgi (od roku 2014).

Alfin rodokmeň:

ANNW’S YAKOB HIGU Elmsmere EXTRA SPECIAL Salvenik STAR CHOICE
Belroyd PEMCADER BLACK LARK OF ELMS
Annw’s WANDA Trengate MARDI GRAS
Aberlee ANNIES SONG
 DEBIE CORAL MY DELIGHT Nomparellin BANJO Annliene’s MY WAYS CHANCE
Puksipuun SAMBA SANGRIA
CORAL GOLDIE My Delight Birdwing OVERSADOW
GOLDIE GRACE ze Sibrtů

Prvé mesiace na svete Alfa strávila spolu so svojimi súrodencami a mamkou Debie. Len tak sa vyvaľovali, naberali na sile, pobehovali a samozrejme, robili neplechu. Už od začiatku vedela pani Urbanová, že Alfa je šidlo a jej povaha  sa po čase ukázala veľmi komplikovaná. Celkovo však musíme povedať, že Alfa bola jedno veľmi rozumné, roztomilé a (v rámci možností) aj poslušné šteniatko. Po čase sme sa naučili, že jej vadia prakticky všetky stroje. Z duše nenávidí cyklistov, a vždy keď ideme po ulici, má chuť sa za nejedným rozbehnúť. Jej povaha je viac ako komplikovaná. V mladosti bola bojovná a rada štekala, kade chodila – nie a nie zavrieť papuľku aspoň na moment. Ako starne, tak sa znej stáva flegmatik, čo nás trochu teší, no občas sa nezaprie.

Alfine úspechy:

NVP Lučenec – V1, CAJC, VSR ML

MVP Bratislava – V1, CAJC

MVP Trenčín – V1, CAJC

MVP Senec – V1, CAC, BOB, VSR

MVP Bratislava – V1, CAC

MVP Bratislava – V1, CAC

MVP Lučenec – V1, CAC, CACIB, BOB

Victory Show Nitra – Junior Champion, V1, CAC

MVP Nitra – V1, CAC

MVP Nitra – V1, CAC, CACIB, BOS

KV Dunajská Lužná – V1, CAC

MV Nitra – V1, CAC

Victory show Nitra – V1, CAC

V roku 2014 Alfa získala titul Junior Šampión Slovenska a v roku 2015 nadviazala a získala taktiež  Šampióna Slovenska. V roku 2016 získala Alfa svoj zatiaľ posledný titul Slovenského grand šampióna.